Riva Tesisleri'nde yapılan THE GAME PLAN açılış töreni ile alakalı BASIN BÜLTENİNİ ektedir.

Değerli Türk Futbolu Ailesi TFF @TFF_Org Başkanı Sn Büyükekşi tarafından @gencliksporbak ın Riva Tesisleri'nde yapılan THE GAME PLAN açılış töreni ile alakalı BASIN BÜLTENİNİ ektedir.

Riva Tesisleri'nde yapılan THE GAME PLAN açılış töreni ile alakalı BASIN BÜLTENİNİ ektedir.

Değerli Türk Futbolu Ailesi TFF @TFF_Org Başkanı Sn Büyükekşi tarafından @gencliksporbak ın Riva Tesisleri'nde yapılan THE GAME PLAN açılış töreni ile alakalı BASIN BÜLTENİNİ ektedir.

Riva Tesisleri'nde yapılan THE GAME PLAN açılış töreni ile alakalı BASIN BÜLTENİNİ ektedir.
15 Ocak 2023 - 15:30

Basın Bülteni

 
 Değerli Türk Futbolu Ailesi;
Bazen ortaya çıkan bir durum karşısında şaşkınlıktan ne diyeceğinizi bilemezsiniz ya; Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Riva Tesisleri'nde yapılan “THE GAME PLAN” açılış töreni buna en güzel bir örnek oldu.
Konunun ana teması, hedefi, sürdürülebilir olması, amacı vs.… hiçbir şeyi belli olmayan, sadece 2023/2027 dönemi TFF Seçim yatırımından ibaret bu tören adı üstünde “THE GAME PLAN” oldu.
15 yıldır Türk futbolu Rahmetli Hasan Doğan dönemi hariç bir yok edilişin her çeşit “GAME” ine en güzel anlam katacak son darbe de bu şekilde vurulmuş oldu.
Yeter artık Türk Futbolunu sömürdüğünüz!
Yeter artık Türk Futbolu üzerinden güç devşirmeleriniz, menfaatlenmeniz…!
Geldiğiniz 6 aylık sürede
Türk futboluna siz de çok zarar verdiniz…!
Hakemlik müessesini yerle bir ettiniz, yabancı oyuncu problemini çözemediniz. Yüzünüze bulaştırdığınız milli takım hocası sorununu çözemediniz. Süper lig yayın ihalesini çok ucuza kapattınız. 2.3. lig yayın ihalesini kaç liraya olduğu belli olmadan görev sürenizin dolmasına 6 ay kalmasına rağmen 5 yıllığına ihale ettiniz. Kulüplerin menfaatlerini koruyamadınız, İstanbul dışına çıkamadınız, Anadolu’da yoksunuz. Amatör sporun problemlerini halının altına süpürdünüz. Önceden hazırlanmış stratejik planları yok sayarak orada yazılanları dahi başaramadığınız gibi sadece düşmanlık üreterek, problem çıkararak koltuğunuzu korumaya çalıştınız. Bunu da TFF nin azıcık kalmış imkanlarını fütursuzca savurarak yapmaktasınız.
 2023 Haziran ayında TFF seçimlerine kalan 5 Aylık kısa sürede 3-5-10 yıllık planlarınız, aceleye getirilerek kamuoyunu aldatmak ve göz boyamaktan ibarettir.
6 ay önce kaleme aldığımız “Türk Futbolu Manifestosundan” esinlenerek ve orada yazılan stratejileri görmemezlikten gelerek talandan mal çalar gibi yaptığınız THE GAME PLAN, stratejik plandan çok seçim yatırımı olmakla birlikte dostlar bizi pazarda görsün şeklinde, milyon dolarları savurarak birilerine bir şeyler yapıyor görünmekten ibarettir. Bu acı durumu kulüplerimiz çaresizlik içinde sessizce izlemektedirler ama mızrak çuvala sığmıyor, dürüstçe hatırlatmak istiyoruz.
Sayın TFF yönetimi,
Siz günü kurtaracak bu tür hiçbir amacı olmayan çalışmalar yapacağınıza adaletli bir yönetim sergilemeye çalışarak haksızlıkların önüne geçiniz. Akıtılan masum sporcu terlerine masa başında aldığınız kararlarla ihanet etmeyiniz.
Türk futbolunu ya doğru yönetin ya da görevinizin sonunda adilce, milletin varlığına ihanet etmeden gereğini yerine getirin. Milletin kalmayan emeklerini başkalarına hem de milyonlarca dolar olarak peşkeş çekmeyiniz. Türkiye’de bu konuda tüm konuları en iyi şekilde çözecek üniversitelerimiz ve uzmanlarımız varken; şahsi bir menfaat dahi beklemeden sınırsız destek verecekken 2023 de yapılacak TFF olağan seçimlerine kendiniz için yatırım amaçlı bu çalışma sizde çok iyi biliyorsunuz ki; Türk Futboluna da sizlere de bir şey kazandırmayacaktır.
Merak etmeyin...! 100 yıllık tarihi olan Türk Futbolunun Planını ithal kafalar değil, bu ülkenin öz evlatları yazacaktır. Türk futbolu kendi öz değerlerine en kısa zamanda kavuşacaktır.
Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.
ERDAL ALKIŞ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum