YEKTA AYDIN BEY'İN 'SEFERBERLİK ÖYKÜLERİ' KİTABI ÇIKTI

Değerli okurlarım, takipçilerim, arkadaşlarım ve dostlarım, yıllardır sizlerle güzel şeyler paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. İyi ki sizinle yollarımız çakışmış. İyi ki sizi tanımışım. İyi ki varsınız.

YEKTA AYDIN BEY'İN 'SEFERBERLİK ÖYKÜLERİ' KİTABI ÇIKTI

Değerli okurlarım, takipçilerim, arkadaşlarım ve dostlarım, yıllardır sizlerle güzel şeyler paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. İyi ki sizinle yollarımız çakışmış. İyi ki sizi tanımışım. İyi ki varsınız.

YEKTA AYDIN BEY'İN 'SEFERBERLİK ÖYKÜLERİ' KİTABI ÇIKTI
07 Kasım 2023 - 10:45

Mesudiye Sevdalıları

Bugün de size bir sürpriz yapmak istedim. " SEFERBERLİK ÖYKÜLERİ" Adlı on beşinci kitabımı Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılında sizlerin beğenisine sunmak çok anlamlıydı.
Bu kitabımı da çok önemsiyorum. Yaklaşık bir yıllık zamanımı alan bu çalışmamı beğeniyle okuyacağınızı düşünüyorum.
Geleceğimizi daha sağlıklı bir şekilde inşa edebilmemiz için geçmişimizi çok iyi öğrenmemiz gerekiyordu. Bu yüzden dünyanın en haklı Bağımsızlık savaşının verildiği bu topraklarda bu savaşa neden gereksinim duyulduğunu vurgulamaya çalıştım. Seferberlik, Sarıkamış, Çanakkale ve diğer yaşanmışlıkları yeniden anımsatmaya çalıştım. O dönemin yaşam koşullarını ve yaşanmışlıklarını ortaya koymayı amaçladım. Günümüzden yüz yıl önceki yaşanmışlıkların küçük bir yöredeki şekillenmesiydi ele aldığım çalışmalar.
Gözlerimi yorduğum, kollarımın uyuşmasını önemsemediğim, uykularımı böldüğüm bu çalışmam bitince ancak huzura erdim.
Aslında bu çalışmalarımın asıl kaynağı ise siz dostlarımsınız. Yıllardır yazılarımı okudunuz, kitaplarımı edindiniz. Bana cesaret verdiniz. Teşvik ettiniz. Yönlendirdiniz. Maddi ve manevi desteklerde bulundunuz.
Yaptığım çalışmaların karşılığı olduğunu bana hissettirdiniz. Takdir edildim, onöre oldum. Ben de bu durumda boş duramazdım. Bir tarihçi, bir araştırmacı ve bir eğitimci olarak durmadım da zaten. İçinizden yetişen sizden bir Aydın olarak içinde bulunduğum döneme ışık tutmaya çalıştım. Nesiller arasında bir köprü kurmaya özen gösterdim.
İçinde bulunduğumuz dönemin ekonomik koşulları çalışmalarımı elbette ki zorlaştırdı. Ancak bu zorlukları sizlerin desteğiyle aşabileceğimi düşünüyorum.
Bu güne değin şahsıma gösterdiğiniz maddi ve manevi destekleriniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yarınımızın ne olacağı belli olmadığından şimdiden hakkınızı da helal ediniz.
Sağlık huzur ve mutluluk dileklerimle güzel yarınlara. Hoşça kalınız.
Yekta Aydın Yeşilce İstinye Kasım 2023
Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı 'yüksek YEKTA AYDIN 1950 Yılında Yeşilce'de doğan Yekta Aydın, Perşembe İlköğretmen Okulundan Ankara Eğitim Enstitüsü bölümünü Universitesi Tanih bölümünde Müdürlüaü, Istanbul Yeni Levent Müdürlüğünden sonra 2000 stanbul CHP Istanbul Ikinci Gençliğinde; sürdürdü. müziği Mesudiye'nit የu SEFERBERLİK Yektu ÖYKÜLERİ ÖYKÜLERİ HAYATTAN SEÇİLMİŞ ÖYKÜLER yazanı ve yorumu albümünü Çınar Gazetesi'nde edebiyat televizyon programlarına gazete pevrildi. Halen Sevgi deneme Enstitüleri kitabından kitabıdır, Umit adli İki oğlun babasıdır. SEFERBERLİK Karaduman Yazar, kbal Hanım olup. zgür Yekta AyDIN' görseli olabilir

YORUMLAR

  • 0 Yorum