Reklam

Boğaz'ın kırmızı yalısını Papara'nın sahibi Ahmet Faruk Karslı aldı

Boğaziçi’nin kırmızı yalısı olarak tanınan Sipahiler Ağası Mehmet Emin Ağa Yalısını Papara’nın sahibi Ahmet Faruk Karslı satın aldı. Peki 36 yaşındaki Ahmet Faruk Karslı kim? Boğazın kırmızı yalısının sırrı ne?

Boğaz'ın kırmızı yalısını Papara'nın sahibi Ahmet Faruk Karslı aldı

Boğaziçi’nin kırmızı yalısı olarak tanınan Sipahiler Ağası Mehmet Emin Ağa Yalısını Papara’nın sahibi Ahmet Faruk Karslı satın aldı. Peki 36 yaşındaki Ahmet Faruk Karslı kim? Boğazın kırmızı yalısının sırrı ne?

Boğaz'ın kırmızı yalısını Papara'nın sahibi Ahmet Faruk Karslı aldı
28 Ağustos 2023 - 10:31

Boğaziçi’nin kırmızı yalısı olarak tanınan Sipahiler Ağası Mehmet Emin Ağa Yalısını Papara’nın sahibi Ahmet Faruk Karslı satın aldı. Peki 36 yaşındaki Ahmet Faruk Karslı kim? Boğazın kırmızı yalısının sırrı ne?

İstanbul Boğazı’nın Kanlıca sahilinde kırmızı rengiyle hemen fark edilen Sipahiler Ağası Mehmet Emin Ağa Yalısı’nın geçtiğimiz mayıs sonunda 200 milyon TL’ye Papara’nın sahibi Ahmet Faruk Karslı’ya satıldığı ortaya çıktı.

Mehmet Emin Ağa Yalısı, bir süre önce Boğaziçi emlakçılarından Bosforce tarafından 17.5 milyon dolara satışa çıkartılmıştı.

1846’DA İNŞA EDİLDİ

Sipahiler Ağası Mehmet Emin Ağa tarafından 1846’da yaptırılan yalı, 1905’te çıkan yangında tamamen küle dönmüştü. Yangından sonra yalının arsası uzun süre otopark olarak kullanıldı. Mimar Emrah Ünlü’nün projesiyle yeniden hayata döndürülen yapının inşaatını ise Keten İnşaat üstlendi.

Yeniden yapımına 2013 yılında başlandı ve aslına uygun olarak yeniden inşa edildi. İnşaatı 2017’de tamamlanan yalının bahçe tasarımı, açık alanlarının etkinlik amaçlı kullanılması düşünülerek yapıldı. Sipahiler Ağası Mehmet Emin Ağa Yalısı aşı boyalı rengiyle yeniden Boğaz’ın en dikkat çeken yapılarından biri haline geldi.

AHMET FARUK KARSLI KİMDİR?

1987 doğumlu olan Ahmet Faruk Karslı İstanbul'da St. Avusturya Koleji lisesinden mezun oldu. Daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümünü bitirdi. Sonrasında ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde yüksek lisans yaptı.

2007 yılından itibaren hukuk ve teknoloji alanında birçok firmada çalıştı. 2015 yılından bu yana da Papara'da CEO olarak görevini sürdürdü.

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı’nın oğlu olan Ahmed Faruk Karslı, yönetim kurulundaki görevini Nisan 2022 itibarıyla Emre Kenci'ye devretti..

PAPARA NEDİR?

Papara, FinTech alanında faaliyet gösteren, Türkiye merkezli bir elektronik para ve ödeme hizmetleri kuruluşu.

Mali Suçları Araştırma Kurulu yükümlü kuruluşları arasındadır. Şirket 2016'nın Nisan ayında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan yetkili lisans alarak aynı yılın Ağustos ayında faaliyetlerine başladı.

Papara Mastercard, Visa, Troy, Bankalararası Kart Merkezi üyesi. Yaklaşık 14 milyon kullanıcısı olduğu biliniyor. Halihazırda mevcut olan özellikleri arasında yurt içi ve yurt dışında alışveriş yapma, para gönderme ve alma, harcadıkça promosyon ödemesi alma (Cashback), fatura ödeme, sigorta yapma, oyun ve dijital kod satışı, bağış yapma, İstanbulkart bakiye yükleme, Milli Piyango kupon kodu satışı vb. bulunuyor.

TRABZONSPOR STADININ İSİM SPONSORU

Trabzonspor, stadyum isim sponsorluğu için Papara şirketi ile toplam 1 milyar 416 milyon TL karşılığında 5 yıllık anlaşma imzaladı. Trabzonspor'un yeni stadının adı Papara Park olarak değiştirildi.

www.herbiremlak.com

Bu haber 1369 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum