Reklam
Reklam

CHP Ordu milletvekili Mustafa Adıgüzel Ünye Çamlık'ta ...

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin proje ve imar çalışması yaptığı Ünye Çamlık'ta CHP Ünye ilçe başkanı İsa Maral ve İyi Parti Ünye belediye başkan adayı Berkay Torunoğlu ile birlikte inceleme yaptık.

CHP Ordu milletvekili Mustafa Adıgüzel Ünye Çamlık'ta ...

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin proje ve imar çalışması yaptığı Ünye Çamlık'ta CHP Ünye ilçe başkanı İsa Maral ve İyi Parti Ünye belediye başkan adayı Berkay Torunoğlu ile birlikte inceleme yaptık.

CHP Ordu milletvekili Mustafa Adıgüzel Ünye Çamlık'ta ...
14 Ağustos 2020 - 20:48


Geçmiş dönemde AKP içindeki güç savaşlarından burası da nasibini almış. Geçmiş büyükşehir yönetimi çok geniş bir imar imkânı tanıyan düzenleme yapmıştı. Simdi bir proje değişikliği yapıldığını öğrendik.. Projenin ne olduğu konusunda yeterli bilgilendirme yok, halka anlatılması, siyasi partilere STK lara yeterli bilgilendirme yapılması gerekir. Ünye Belediye başkanı Hüseyin Tavlı'dan bilgi aldık. Kafeterya ve kır lokantası için ayrılan 200 m2 yapılaşma dışında yapılaşma olmayacağını ve otopark da olmayacağını ifade ettiler. Yeni imar planı ile yeşil alan olarak ayrılan yerler imara kapatılıyor. Ancak 200m2 yapının bulunacağı alanın 6000 m2 icin 0.15 imar verilmiş. Bu da burada şimdi olmasa bile ilerde 900m2 kadar yapılaşma imkânı verebilir. Bu belirsizlik halkta da haklı olarak bir endişe yaratıyor. Önceki yönetim zamanındaki çok daha vahim projenin düzeltilmesi karşılığında daha azına  rıza isteyen "en azından" yaklaşımı da burada istenmiyor.  Bu yüzden bu konuda halkın talepleri şunlardır. 

1-Yeni imar planında 200m2 yapı planlanan bölümde imar emsali yapıyı 200m2 sınırlayacak şekilde 0.03 oranında düzenlenmelidir.2-Burada planlanan hizmet yapısı alanın dokusuna uygun sadece taş ve ahşap kullanılan tek katlı yapıdan ibaret olmalıdır 

3- Burada ilave otopark da dâhil olmak üzere başka hiç bir yapılaşma izin verilmemeli ve tüm alan halka tamamen ücretsiz olmalıdır 

4- Çamlık büyükşehirden Ünye belediyesine halk adına devredilmeli, buradaki kafeterya ve kir lokantasının yapımı, işletmesi ve denetlenmesi de dahil belediye uhdesinde olmalıdır.

Bunun netleşmesini temin için burayı TBMM 'ne bir soru önergesi ile taşıyacağım. Burada gelip sunum yapılıyor, Söylem şu; Sn. Baskan Hilmi Güler Ünye Çamlık için çok hassas. Ben de işte bu yüzden korkuyorum. Çünkü Sn.Himi Güler hangi konuda hassas ise orada bir sorun çıkıyor. Çünkü sn. başkanın çevresinde sürekli altını oyan bir ekip var, onlar da oldukça hassas iş çeviriyor arkasından. Bu yüzden buz de bu hassasiyete hassasiyet ile yaklaşmak zorunda kalıyoruz. 
 Burası benim ilk denize girdiğim, sahil ile ilk tanıştığım yer. Biz halka hizmet noktasında doğru yapılanı destekler yanlış olanı da uyarmak görevimiz. 

Yine yapılması planlanan bisiklet yolu, yapacağı tahribatı, maliyeti ve daha önceki örnekleri göz önüne alındığında bisiklet yolu olsun diye değil, birileri yolunu bulsun şeklinde olmamalıdır. 

Bu kadar paramız bol ise, öncelikle içerideki yolları yapın, su sıkıntısı had safhada. Geçen gün Yoğunoluk-Kaynartaş bölgesinde idim. İkizce-Yoğunoluk yolu alarm veriyor. Yer yer göçükler de var. Diğer mahalle yolları da berbat durumda. Salgın hastalıkta ve fındık sezonunda millet içme suyuna hasret, bunlar ile ilgilenin. Bu bisiklet yolu nedeniyle dolgu ile çevre tahribatı yapılmamalıdır. Hele ki bu bisiklet yolu Atatürk Parkından sonra devam etmemelidir.

İyi niyetli olduğunu düşündüğüm, doğa aşığı olduğunu bildiğim Sn. Hilmi Güler'in tıpkı Perşembe Yason Burnunda olduğu gibi benim ardımdan  buraya Çamlık’a gelip burada da yerinde inceleme yapmasını buradaki gerek imar, gerek proje aşamalarını takip etmesini bekliyorum.  Ben Yason Burnunu ziyaret edip yanlışlıkları tespit edip açıklama yaptıktan 1 saat sonra oraya gidip düzeltme talimatı vermişti. Burası için de aynı yerinde inceleme yapmasını ve vatandaş ile iletişim kurup dinlemesini bekliyorum."

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum