Erzincan'a sokak köpeklerinden korkunç saldırı!

Parkta oynayan 8 yaşındaki çocuğun kafa derisini soydular

Erzincan'a sokak köpeklerinden korkunç saldırı!

Parkta oynayan 8 yaşındaki çocuğun kafa derisini soydular

Erzincan'a sokak köpeklerinden korkunç saldırı!
11 Ocak 2022 - 02:31


Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan 8 yaşındaki çocuk ağır yaralandı. Üzümlü ilçe merkezinde bir park yakınında oynayan 8 yaşındaki E.B, aniden bölgede bulunan sokak köpeklerinin saldırısına uğradı.

Durumu fark eden çevredeki vatandaşlar, çocuğun yardımına koşarak köpekleri bölgeden uzaklaştırdı.

Saldırı sonrası olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. 

Hayati tehlikesi var
Kafa derisi soyulan çocuk, ambulansla Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Çocuğun hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

Buradaki müdahale ve tedavilerin ardından E.B, ambulansla Erzurum'a sevk edildi.

Belediye harekete geçti
Olayın ardından polis ve belediye ekipleri, sokak köpeklerinin bulunması için çalışma başlattı. Ekipler, uyuşturucu iğneyle etkisiz hale getirecekleri köpekleri hayvan barınağına teslim edecek.

Vali Makas'tan açıklama
Erzincan Valisi Mehmet Makas da yaralanan çocuğu hastanede ziyaret ederek doktorlardan sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

E.B'nin tedavisinin sürüdüğünü belirten Makas, "Maalesef köpeklerin saldırısı sonucu yaralanan çocuğumuz vakit kaybedilmeden hastanemize getirildi. Doktorlarımız burada gerekli müdahalelerde bulunarak tedaviye başladılar. Şu an için hayati bir tehlikesi söz konusu değil. Ancak çocuğumuzu ailenin de talebi üzerine Erzurum'da Araştırma Hastanesine sevk ediyoruz. Tedavi sürecini adım adım takip edeceğiz. Yaralanan yavrumuzun tekrar sağlığına kavuşması için devlet olarak elimizden gelen her türlü yardımı yapacağız. Yavrumuza ve ailesine geçmiş olsun." diye konuştu.

Sorumlusu hayvan dernekleri!
Öte yandan başıboş sokak köpeklerini rant uğruna istismar eden, "Çocuklar ölsün, köpekler sokakta yaşasın" zihniyetindeki  hayvan dernekleri, sokakta tehlike saçan köpeklerin toplatılmasına karşı çıkmış ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatının uygulanmasına engel olmuşlardı
#Niksarpaylaşım

YORUMLAR

  • 0 Yorum