FINDIK 36 TL

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, fındık fiyatıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

FINDIK 36 TL

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, fındık fiyatıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

FINDIK 36 TL
09 Şubat 2021 - 01:07Açıklamasında gerçek fındık fiyatının ne kadar olduğuyla ilgili fiyat belirten Adıgüzel, Tarım Kredi Kooperatifi’nde 35,9 TL olduğunu ve üreticiden neden alım yapmadığını, TMO’nun fındığı neden ucuza aldığıyla ilgili sorular sordu.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, İşte gerçek fındık fiyatı burada; “Tarım Kredi Kooperatifi kabuklu fındık fiyatı 35.9 TL satıyor,
Sorarım. Tarım Kredi üreticiden neden bu fiyata alım yapmıyor? TMO neden yok pahasına alıyor, kime peşkeş çekiyor? Aradaki fark kimin cebine iniyor? Yabancı kartel bile fındık fiyatını revize etmişken devlet neden revize etmiyor? Yabancı kartele yerli fındık sanayimizi de bitirmek için hükümet neden teşvik veriyor? Yabancı kartele verilen teşvik fındık fiyatına neden verilmiyor?
TMO geçen yıl üretici üzerinden yaptığı milyonlarca TL karı, çağrımıza uyup üreticiye dağıtmadı madem, neden fındık fiyat revizyonu için kullanmıyor? Hükümet halkın emeğini ve milli hazinemizi kimlere peşkeş çekiyor, bu işte Erdoğan'a yakın büyük taşeron kim? Bu taşeronun yerli işbirlikçileri kimler?
Sor kardeşim hesabını. Emeğinin hakkını sor. Çocuklarının cebinden, yastığının altından, üstünden başından, mutfağından çalınan alın terinin hesabını sor.Her mecrada sor, sandıkta da sor.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum