KALP KRİZİ GEÇİREN KİŞİNİN YAPMASI GEREKENLER

Peki Ne Yapacaksınız..?

KALP KRİZİ GEÇİREN KİŞİNİN YAPMASI GEREKENLER

Peki Ne Yapacaksınız..?

KALP KRİZİ GEÇİREN KİŞİNİN YAPMASI GEREKENLER
24 Temmuz 2021 - 15:08Çok yorgunsunuz ve canınız da fena halde sıkkın. Birdenbire göğsünüzde, kolunuza ve çenenize doğru yayılmaya başlayan korkunç bir ağrı hissediyorsunuz. En yakın hastaneye sadece on dakikalık mesafedesiniz, ama hastaneye ulaşmayı başarıp başaramayacağınızdan bile emin değilsiniz.

Peki Ne Yapacaksınız..?

Pek Çok İnsan Kalp Krizi Geçirdiği Sırada Tek Başına Oluyor, Etrafta Yardım Edecek Kimse Bulunmuyor.
Kalp Atışları Düzensizleşen Ve Kendisini Bayılacakmış Gibi Hisseden Birinin Bilincini Yitirmeden Önce Yalnızca 10 Saniye Kadar Zamanı Vardır. Bu Durumda Ne Yapmanız Gerekir?

Paniğe Kapılmadan Üst Üste Kuvvetlice Öksürmeye Başlayın. Arabanızı Sağa Çekin, Motoru Durdurun Dörtlüleri Yakın Arabanın Arkasına Geçip Sırt Üstü Yere Yatın Eger Solunum Yollarınızda Bır Sıkıntı Yoksa Ayaklarınızı Arabanızın Bagajına Doğru Yukarı Kaldırın Ve Öksürmeye Başlayın Öksürmeden Önce Her Seferinde Derin Bir Nefes Alın.

Öksürükleriniz Güçlü Olsun, Derinden Gelsin Ve Uzun Sürsün,Tıpkı Göğsünüzde Birikmiş Balgamı Atmaya Çalışır Gibi Öksürün. Her İki Saniyede Bir Derin Nefes Alıp Öksürün Ve Bunu Yardım Gelene Dek Ya da Kalp Atışlarınız Tekrar Normale Dönene Dek Sürekli Yapın. Sakın Arabanızın İçinde Oturmayın Bu Esnada Sizi Gören İnsanlar Yardım Edeceklerdir Derin Nefes Almak Ciğerleri Oksijenle Doldurur. Öksürmek Kalbe Tazyik Yapar Ve Kan Dolaşımını Rahatlatır. Kalbe Uygulanan Bu Tazyik, Kalbin Normal Ritmine Dönmesini Kolaylaştırır.

Bütün Bunlar Size, Bilincinizi Kaybetmeden Önce Hastaneye Yetişecek Zamanı Tanır. Ayaklarınız Yukarı Doğru Kaldırılmış Olduğundan Vücudunuzdaki Bütün Kan Kalbe Basınç Yapacaktır. Bu şekilde Yatmak Kalbin Normal Çalışmaya Düzenine Geçmesine Yardımcı Olur 

Asla, ‘Benim Başıma Gelmez!’ Diye Düşünmeyin. Hayat Tarzımızın Epeyce Değiştiği Şu Son Yıllarda Artık Her Yaşta İnsan Kalp Krizi Geçiriyor…

İktibas

YORUMLAR

  • 0 Yorum