FINDIKLI BELEDİYESİ : ÇAY ve BİZ KATILIM KOŞULLARI

FINDIKLI BELEDİYESİ 1. ULUSAL KARİKATÜR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ KONU: ÇAY ve BİZ KATILIM KOŞULLARI

FINDIKLI BELEDİYESİ : ÇAY ve BİZ KATILIM KOŞULLARI

FINDIKLI BELEDİYESİ 1. ULUSAL KARİKATÜR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ KONU: ÇAY ve BİZ KATILIM KOŞULLARI

FINDIKLI BELEDİYESİ : ÇAY ve BİZ KATILIM KOŞULLARI
14 Haziran 2021 - 13:48

1. Yarışma ulusal düzeyde düzenlenmiş olup amatör, profesyonel tüm karikatürcülere açıktır.
2. Seçici kurul üyeleri yakınları yarışmaya katılamazlar.
3. Çizim tekniği serbesttir. Yarışmacıların katılım formunu doldurması zorunludur.
4. Yarışmaya katılım sadece mail yoluyladır. Karikatür boyutları en az A4 ( 21 x 29.7 cm ) en fazla A3 ( 29.7 x 42 cm ) ve 300 dpi çözünürlükte ve jpg formatında olmalıdır.
5. Yarışmacılar karikatürleriyle birlikte kısa özgeçmişlerini karikatürlerine eklemelidir.
6. Yarışmacılar en fazla 5 (beş) adet karikatür gönderebilirler.
7. Karikatürler en geç 09 Ağustos 2021 Pazartesi Günü mesai bitimine kadar “Fındıklı Belediyesi 1. Ulusal Karikatür Yarışması’’ başlığı ile sanatçının adı, soyadı, Şehir yazılarak, [email protected] adresine gönderilmelidir.
8. Yarışmaya gönderilen karikatürler geri gönderilmeyecektir. Dereceye giren veya girmeyen karikatürler Fındıklı Belediyesi tarafından kültürel amaçlı kullanılabilecek veya yayınlanabilecektir. Yarışmaya gönderilen karikatürler içerisinden, jüri tarafından seçilen ve sergilenmeye değer görülen eserler Fındıklı Belediyesi’nce düzenlenecek olan bir albümde toplanacaktır. Bu albümler yalnızca yarışmada dereceye giren ve düzenlenen albümde eseri yayınlanan katılımcılara gönderilecektir.
9. Yarışma sonunda ödül, mansiyon kazanan, sergilenme ve albüme girmeye hak kazanan eserler üzerinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 21’inci maddesinde tanımlanan işleme, 22’nci maddesinde tanımlanan çoğaltma, 23’üncü maddesinde tanımlanan yayma, 24’üncü maddesinde tanımlanan temsil ve 25’inci maddesinde tanımlanan işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim mali hakları eser sahibi ile birlikte süresiz olarak Fındıklı Belediyesi’ne ait olacaktır.
Fındıklı Belediyesi bu haklar çerçevesinde eseri, süresiz olarak, Türkiye içinde veya dışında, Türkçe veya diğer tüm dünya dillerinde, her türlü ortam ve her türlü materyal içeriğinde eser sahibinin ismini belirterek kullanabilecek ve kullandırabilecektir.
Fındıklı Belediyesi, karikatürlerin başka amaçlar için kullanılmasına, hiçbir koşul altında, izin vermez. Sergilemeye ve albüme seçilen eserler için ücret ödenmez. Çalışmalarını yarışmaya gönderen tüm katılımcılar yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.

ÖDÜLLER : Birincilik Ödülü : Yöresel Ürünler + Doğal Konaklarda Tatil İkincilik Ödülü : Yöresel Ürünler + Doğal Konaklarda Tatil Üçüncülük Ödülü : Yöresel Ürünler + Doğal Konaklarda Tatil Mansiyon (3 Adet) : Yöresel Ürünler + Doğal Konaklarda Tatil

SEÇİCİ KURUL: Meryem Cengiz (Fındıklı Belediyesi ) Ayşe Uzunhasanoğlu Pirpir (Fındıklı Belediyesi) Mehmet Ali Özsoy ( Fındıklı Ziraat Odası ) Altan Özeskici (Karikatürcü) Aşkın Ayrancıoğlu (Karikatürcü) E. Yaşar Babalık (Karikatürcü)

YARIŞMA TAKVİMİ :

1. Son başvuru 09.Ağustos 2021 Pazartesi mesai bitimine kadardır.
2. Jüri değerlendirme toplantısı 14 Ağustos 2021 Cumartesi günü yapılacaktır.
3. Yarışma sonuçları 16 Ağustos 2021 Pazartesi tarihinde açıklanacaktır.
4. Ödül töreni Fındıklı Belediyesi’nin belirleyeceği bir tarihte yapılacaktır. Yarışma jürisinin sergilenmeye değer bulduğu karikatürler, Fındıklı Belediyesi’nin belirleyeceği tarih, saat ve yerde sergilenecektir.

SANATÇILARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ.

İLETİŞİM Yarışma Koordinatör : E.Yaşar Babalık Tel : 0(533)3241436 Santral : 0464 5113010 Adres : Fındıklı Belediyesi, Merkez Cumhuriyet Cad. 53700, Fındıklı /

Rize E-Posta : [email protected] Web : www.findikli.bel.tr

Not: Fındıklı Belediyesi gerek görülmesi durumunda bu şartnamede değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

EK-1) Fındıklı Belediyesi Karikatür YarıĢması Katılım Formu

FOTOĞRAF Adı – Soyadı : ………………………………………………………………………………….
TC Kimlik No :…………………………………………………………………………………
Adres : ………………………………………………………………………………… …………………………………………………………………………………
Telefon : ………………………………...
Faks: ……………………………………….
E-posta : …………………………………[email protected] …………………………………………..
Mesleği :…………………………………………………………………………………

( EK-2) KISA ÖZGEÇMĠġĠ

Resim

YORUMLAR

  • 0 Yorum